Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

1.mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Chciałbym żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach może się jeszcze powieść?

podobne tematy:

2.maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz wykonać kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na początku powinieneś przygotować dobry biznesplan działania. Wyślij maile do paru firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu WWW. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego promocji w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych zysków. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w praktyce.