Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

1.mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Chciałbym żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach może się jeszcze powieść?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to idealny wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Trafione pomysły oraz ich wdrożenie, przygotowanie właściwego budżetu, odpowiednie wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/13/kinesiotaping-kurs-na-czym-polega-dynamiczne-plastrowanie-rowniez-jak-je-stosowac/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
Cytuj

2.maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i pragniesz wykonać kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na początku powinieneś przygotować dobry biznesplan działania. Wyślij maile do paru firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu WWW. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego promocji w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych zysków. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Strefa 51

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml