Tkaniny dzieciece sklep internetowy

1.mariusznowak » 27 lis 2017, 14:46

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dla dzieci to intratny pomysł na biznes?

Właśnie ten esej ma pokazać, że każdy biznes dobrze przemyślany jest w stanie przynieść zarobek jego inwestorom. Na samym początku należy uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny towar. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Dlatego odradzam opieranie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Wiele ludzi zada pytanie, dlaczego mam takie zdanie?

Postaram się to wyjaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze powinniśmy uwzględnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych 2 latach przedsiębiorca może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to prezentuje się po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa składka ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Następny koszt przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w przeglądarce internetowej. Umyślnie już pominąłem stworzenie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy zakup i można go pominąć w miesięcznym bilansie wydatków naszej firmy. Wracający do reklamy strony w Internecie. Trzeba określić frazy do promocji. Przykładowo dla sklep z tkaninami dziecięcymi opłata za miesiąc to rząd od 150 do 180 zł. Tego rodzaju fraz powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2000 zł miesięcznie. Do tego dochodzą pozostałe wydatki związane z promocją. Należą do nich również marketing szeptany, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na hasło: tkaniny dziecięce sklep nie będzie z dnia na dzień. A, więc w początkowej fazie należy pomyśleć o innym kanale sprzedaży oferowanych tkanin dziecięcych. Przydatne może być Allegro lub podobne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty związane jest dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie pojedynczego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wykupionych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.
Cytuj

« Strefa 51

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml