Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

1.mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na dość łatwe hasła wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się konkurencja w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest promowanie swojej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Polega ona na wybraniu odpowiedniego hasła: strony internetowe Radom lub zestawu haseł, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do skutecznej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te powinny zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób promocji strony internetowej to różnego rodzaju serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Doskonale sprawdzi się do promocji odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.
Cytuj

« Strefa 51

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml